
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 3 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Tube |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.54 mm |
Stock: 106
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38726
Ext.Price$0.38726
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38726 | $0.38726 |
| 10 | $0.30816 | $3.08160 |
| 50 | $0.25640 | $12.82000 |
| 100 | $0.21334 | $21.33400 |
| 500 | $0.17751 | $88.75500 |
